KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9884355
*
nr 988 4355
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 8/20, motivet: 29x28
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:39:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 11:52:17
1
Vinnande bud
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Berta Hansson
nr 988 4355
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 8/20, motivet: 29x28
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 11:52:17 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57